Jacek Karnowski

SAMORZĄDNOŚĆ
SKUTECZNOŚĆ
DEMOKRACJA

Sopot na TAK! Pomorze na TAK! Polska na TAK!

Praca w samorządzie to codzienne spotkania z mieszkańcami. Rozmawiamy o wyzwaniach dla sopocian, gdańszczan, Pomorzan. Szukamy dobrych rozwiązań.

Chcemy naszą SKUTECZNOŚĆ wykorzystać dla przywrócenia w Polsce SAMORZĄDNOŚCI i DEMOKRACJI.

Przed nami wyzwania komunikacyjne, jak remont mostu i wiaduktu w Tczewie, budowa obwodnicy Starogardu i Malborka, nowego wiaduktu w Pruszczu Gdańskim czy dobra komunikacja kolejowa do Sztumu czy Kwidzyna, Pelplina oraz Tczewa.  W powiecie nowodworskim kluczowa jest renowacja zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

Dla Pomorza bardzo ważna jest niezależność energetyczna i tani, ekologiczny prąd. Będę walczył o unieważnienie umowy sprzedaży Lotosu oraz stworzenie silnego ośrodka energii wiatrowej (offshore).

Wszędzie potrzebne są nowe przedszkola i żłobki, mieszkania komunalne czy remont szkoły.

To wszystko mogą zrealizować samorządy, pod warunkiem pozostawienia pieniędzy mieszkańców w budżetach lokalnych oraz odblokowania środków z KPO, funduszy unijnych. Musimy zatrzymać centralizację i rozdawnictwo naszych pieniędzy przez PiS według kryterium partyjnego. 

Z ponad 700 koleżankami i kolegami – wójtami, starostami, burmistrzami, prezydentami, marszałkami czy radnymi zrealizowaliśmy ideę, o której wielokrotnie rozmawialiśmy z Pawłem Adamowiczem i założyliśmy „Ruch Samorządowy Tak dla Polski”.

 

Musimy obronić Polskę przez wszechobecnym, niszczącym wszelką niezależność partyjnym państwem PiS.

 

Zróbmy to razem! Wygrajmy wybory!

Wygrajmy Polskę na TAK!